Ana içeriğe atla

TEDÜ, TAI ile “Stajyer Mühendislik Programı” Protokolü İmzaladı

 

ÜNİVERSİTEMİZ, TAI İLE "STAJYER MÜHENDİSLİK PROGRAMI" PROTOKOLÜ İMZALADI

Türkiye’nin yerli ve milli hava platformlarını üretme sorumluluğunu üstlenen TAI ile Üniversitemiz, "Stajyer Mühendislik Programı" protokolü imzaladı.

Mühendislik Fakültesi Dekanımız Sayın Prof. Dr. Güney Özcebe’nin Üniversitemiz adına protokolü imzaladığı törende, TAI Genel Müdürü Temel Kotil; yeni projeler için kollarını sıvadıklarını ve tüm bu projeleri başarıyla yürütmek için en büyük ihtiyaçlarının yetişmiş iş gücünden oluştuğunu ve proje yükünün çok ağır olduğunu ancak mevcut insan kaynağına yapılacak ilavelerle bunları başarıyla sonuçlandırabileceklerini, bu sebeple mühendis eğitiminde öne çıkan üniversitelerin kapısını çaldıklarını belirtti.

Program çerçevesinde TAI bünyesinde Stajyer Mühendis olarak yer alacak öğrencilerin, projelere doğrudan dahil olması ve sahalarda mühendislik yapmaları sağlanacak.

Yeni mezun mühendislerden çok daha hızlı verim alınması, geleceğin kadrolarının oluşturulması ve yeni projelerde ihtiyaç duyulan yetişmiş gücünü karşılamak amacıyla hayata geçirilen programa, Bilgisayar Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği ve Makine Mühendisliği bölümlerinde 3. ve 4. sınıfta eğitimlerine devam eden öğrencilerimiz başvurabilecek. 

Program hakkında detaylı bilgi almak için tıklayınız.

Başvuru yapmak için tıklayınız.