Ana içeriğe atla

Dekanın Mesajı

Prof. Dr. Selin Aradağ Çelebioğlu

TED Üniversitesi Mühendislik Fakültesi’ne hoşgeldiniz!

TEDÜ Mühendislik’in amacı, eğitim kalitemiz, lisans ve lisansüstü düzeyde araştırma imkanlarımız ve dünyada alanında tanınan ve endüstriyle işbirliği içinde çalışan öğretim üyelerimiz ile önemli bir eğitim merkezi olmaktır.

TED Üniversitesi’nin önemli özelliklerinden biri öğrencileri Mühendislik Programlarına kabul ettikten sonra hazır oldukları zaman beş bölümden (İnşaat, Endüstri, Makine, Elektrik-Elektronik, Bilgisayar Mühendisliği) birini seçebilmelerine fırsat tanımaktır. Yazılım Mühendisliği bölümümüze direkt olarak öğrenci kabul edilmektedir. Öğrencilerimize ayrıca çift anadal ve yandal programlarına kayıt olma olanağı da sunulmaktadır. Bu programlar diğer mühendislik disiplinleri ile ilgili olabildiği gibi, farklı fakültelerin çok çeşitli programları ile ilgili de olabilir. (İktisadi ve İdari Bilimler, Fen-Edebiyat, Mimarlık, …)

Makine, İnşaat, Endüstri, Elektrik-Elektronik, Bilgisayar Mühendisliği ve Mühendislik Yönetimi alanlarındaki Yüksek lisans (Tezli ve Tezsiz) ve Doktora (Direkt veya Yüksek lisans ile bütünleşik) programlarımız ile öğrenci sayımızı, ilgili lisansüstü öğrencilere geleceğin mühendislik liderleri olarak toplumda yerlerini alabilmeleri için çeşitli burs ve araştırma olanaklarını sağlayarak artırmaktayız.

Öğretim üyelerimiz endüstri ve akademide bilinen kişilerdir. Amerika, Avrupa, İngiltere ve Türkiye’nin en iyi üniversitelerinden almış oldukları dereceleri bulunmaktadır. Endüstrinin yanında yurtiçi ve yurtdışındaki çeşitli vakıf ve devlet üniversitesi tecrübeleri ve çok çeşitli ve birbirlerinden farklı geçmişleri ile mühendisliğin geleceğine şekil vermekle kalmayıp, 10 yılı aşkın bir süredir geleceğin mühendislik liderlerine yön vermektedirler.

Güçlü akademik kadromuz ve yaratıcı programlarımızın yanında, eğitim ve araştırma laboratuvarlarımız, sanayi ve kamu işbirliklerimiz, staj ve yarı zamanlı çalışma olanaklarımız, güçlü profesyonel ve sosyal ağımız da TED Üniversitesi Mühendislik Fakültesi deneyiminin önemli parçalarıdır.

Öğretim üyesi ve öğrenci çeşitliliğiyle hergün daha da büyüyen uluslararası eğitim ortamımıza dünya standartlarında bir mühendislik eğitimi almaya ve çok çeşitli olanaklarla şekillenen mühendislik kariyerinize başlamak üzere davetlisiniz. Web sayfamızı gezip, öğretim üyelerimizin ulusal ve uluslararası başarılarına göz atabilir, geçmişteki ve şu an devam etmekte olan araştırmalarını, çalışmalarını, projelerini, yayınlarını, yönettikleri lisansüstü tezleri, ödüllerini, yüksek bütçeli kamu veya sanayi destekli projelerini, patentlerini, şirketlerini görebilirsiniz.

Her zaman bizi kampüste ziyaret ederek veya arayarak bölümlerimizle ve programlarımızla ilgili daha detaylı bilgileri alabilirsiniz. 1500’ü aşkın öğrencisine 70 kişinin üzerindeki eğitim kadrosuyla hizmet veren TEDÜ Mühendislik Fakültesi’nde sizleri de görmekten mutluluk duyarız.

 

Prof. Dr. Selin Aradağ Çelebioğlu

Mühendislik Fakültesi Dekanı