Hakkımızda

2012 yılında kurulan TED Üniversitesi Mühendislik Fakültesi bugün birbirinden seçkin beş bölümüyle lisans düzeyinde, uluslararası akreditasyon kuruluşlarınca kabul edilen kalite ve standartlarda İngilizce eğitimi vermektedir. Fakültemiz mühendislik programlarına Matematik-Fen (MF-4) puan türünden öğrenci almaktadır.

Mühendislik programlarına yerleştirilen öğrenciler birinci sınıfı ortak mühendislik çekirdek programında geçirdikten sonra, ikinci sınıftan itibaren Bilgisayar, Elektrik ve Elektronik Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği, Makina Mühendisliği ve İnşaat Mühendisliği Bölümlerinden birini tercih edebilmektedirler. Mühendislik programlarına kayıtlı bulunan öğrencilerimizin diploma programı seçimlerinde ilk yıl alacakları genel mühendislik eğitiminin sağlayacağı etki ve kendi ilgileri belirleyici olmaktadır. Diploma programı seçimi için başarı durumu veya kontenjan gibi herhangi bir sınırlama yoktur. Zira biz, arzu edilerek ve sevilerek başlanacak meslek eğitiminin, başarılı bir meslek hayatının ilk adımı olduğuna inanıyoruz.

TED Üniversitesi Mühendislik Fakültesinin en önemli hedefi, mezunlarımızın sektörde öncelikli olarak aranan mühendisler olmasını sağlamaktır. Bu amaca kilitlenmiş olan deneyimli ve dinamik öğretim üyesi kadromuz ve bu amaca yönelik tasarlanmış eğitim-öğretim programlarımızla, mezunlarımızı gerek duyabilecekleri tüm niteliklerle donatılmış bireyler olarak profesyonel hayata hazırlıyoruz.